Telefónne čislo

+421-(0)910 450 118

E-mail

meggicentrum@gmail.com

Otváracie hodiny

PO-SO: na objednávky

Dermabrázia korundová s ultrazvukom

Dermabrázia korundová – je profesionálne abrazívne ošetrenie pleti kryštálmi oxidu hlinitého s následnou regeneráciou biostimulačným laserom a ultrazvukom. Je metóda na mechanické odstraňovanie zrohovatených buniek pokožky, nachádzajúcich sa na jej povrchu. Zaraďuje sa medzi štandardné ošetrovacie techniky v modernej kozmetickej praxi. Efektivita použitia je vysoká, výsledkom ošetrenia je zvýšená produkcia kolagénu. Pokožka sa stane elastickou, vyhladenou a omladenou. Mikrodermabrázia je procedúra pri ktorej je pokožka vystavená pôsobeniu kryštálikov, za účelom odstránenia odumretých kožných buniek na povrchu kože. Podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej, najhlbšej vrstve kože. Odstraňuje nerovnosti spôsobené vekom, starnutím, slnkom, vonkajšími a vnútornými vplyvmi a je vhodné pri únave pleti, na elimináciu jaziev, strii, hyperpigmentácii a rozšírených pórov. Urýchľuje fyziologický proces kožnej obnovy.

Kúra pozostáva zo 4- 6 pravidelne sa opakujúcich sedení v týždenných alebo 2- týždenných intervaloch.

Dermabrázia diamantová

Diamantová dermabrázia je mechanické odstraňovanie odumretej povrchovej vrstvy kože. Ide o veľmi jemné a bezpečné ošetrenie pokožky. Špeciálna súprava deviatich diamantových násadcov rôzneho tvaru a veľkosti umožňuje vykonávať peelingové ošetrenia veľmi účinným a jemným spôsobom tak, že stimuluje tvorbu nových buniek, kolagénových a elastínových vlákien. Pristroj sa používa na ošetrenie tváre, krku, dekoltu, prípadne aj celého tela.

Kozmetické účinky dermabrázie:
• odstránenie odumretých buniek z pokožky,
• zrýchľuje obnovu buniek,
• na omladenie pokožky tváre, krku a dekoltu,
• zvyšuje vstrebávanie účinných látok,
• zlepšuje lokálne (miestne) prekrvenie,
• zvyšuje činnosť metabolizmu,
• zlepšuje elasticitu kože,
• hydratuje a eliminuje pigmentové škvrny,
• zmenšuje jazvy a ošetruje upchané póry.

Mikroihličková mezoterapia

Ošetrenie mikroihličkovým prístrojom Nanopore –  je takmer bezbolestný zákrok. Ide o minimálne invazívne ošetrenie, bez potreby lokálnej anestézie. Pracuje na princípe automatickej vibrácie  mikroihličiek, ktoré vykonávajú až 900 mikrovpichov za sekundu, takže v pokožke vyvolávajú elektrickú energiu v hĺbke vpichu od 0.25 až 1,5 mm.  V spojení so špeciálnymi sérami  dochádza k lepšej penetrácii aktívnych látok do pokožky a tak dochádza k spusteniu procesu regenerácie a stimulácie rastových faktorov pre prirodzenú obnovu a tvorbu nového kolagénu a elastínu, čím sa pokožka značne omladzuje.

Vedľajšie účinky sa prakticky nevyskytujú. Môže zanechať len malé začervenenie pokožky, prípadne mierne opuchy a citlivosť na dotyk. Tieto možné vedľajšie príznaky postupne ustúpia a počas 48hodín sa stav kože vráti do normálu. Vďaka tomu bude pokožka pevná, svieža a krásne vymladená so značnou elimináciou vrások.

Keďže má prístroj nastaviteľné vlastnosti, môže sa použiť nie len na tvár, ale aj na pokožku iných častí tela, napr. na miesta postihnuté jazvami, striami, pigmentovými škvrnami.    

Ošetrenie je vhodné pre všetky typy pleti a môže sa aplikovať  celoročne. Bezprostredne po ošetrení a po dobu hojenia je potrebné pleť chrániť SPF 30 – 50 a odporúčame použiť výhradne minerálny make-up.

Kyslíkové ošetrenie a inhalácia – OXYS

Podstatou ošetrenia je aplikácia vysoko koncentrovaného čistého kyslíka (99 %) v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku pomocou vzduchovej „pištole“. Z dôvodu nezvratného faktu starnutia našej pokožky a plynutia času, sa schopnosť absorpcie kyslíka priamo z atmosféry znižuje, následkom čoho sa znižuje aj prirodzená hydratácia pokožky. Kyslíkový prístroj OXYS je schopný zvýšiť hladinu kyslíka v pokožke, čím stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, vďaka čomu sa výrazne redukujú jemné vrásky, pokožka sa regeneruje a detoxikuje a pleť je nádherné vyhladená a rozžiarená.
Toto ošetrenie zaručuje okamžitý efekt.
Môže sa aplikovať aj v kombinácii s inými prístrojmi, napr. diamantovou dermabráziou. Ošetrenie je celoročné a vyhovuje každej vekovej skupine a v značnej miere odporúčame aj dámam v období pred aj po menopauze.

Inhalácia kyslíka

Pravidelná inhalácia kyslíka má širokospektrálne účinky a má mnohé zdravotné výhody. Kyslík spomaľuje starnutie ľudských buniek, zlepšuje depresívne stavy, zvyšuje fyzickú kondíciu a zlepšuje koncentráciu. Znižuje bolesti hlavy (migréne), posilňuje imunitu, zlepšuje dýchanie pri astme, znižuje prejavy alergie. Ďalej inhalácia kyslíka odstraňuje únavu, znižuje pulz a zlepšuje prúdenie krvi v tele.
Táto metóda ošetrenia je vhodná pre ženy a mužov v každom veku.

Vysokofrekvenčný prístroj – Viofrim

Prístroj sa používa na ošetrenie problematickej pleti. Predstavuje kombináciu dvoch prístrojov na ošetrenie a je určený na dezinfekciu vysokofrekvenčným prúdom a súčasné čistenie pleti jemnou rotujúcou kefkou. Prístroj sa používa hlavne na ošetrenie pokožky trpiacej seboreou a akné.
Metóda ošetrenia je celoročná a je vhodná tak pre ženy ako aj pre mužov.

Vákuová masáž tváre

Vákuové masáž tváre prístrojom Vacuflex je neinvazívny ošetrenie tváre (lifting), ktoré sa vykonáva špeciálnou vákuovou hlavicou. Vákuová masáž oddeľuje tukové bunky a výrazne spevňuje podkožné väzivo. Ku spevneniu pokožky dochádza pôsobením vákuových rázov, ktoré stimulujú bunky tvoriace kolagénové a elastinové vlákna. Obnovuje sa elasticita pokožky,
zmierňuje sa problém dvojitej brady a vačkov pod očami. Po ošetrení je pokožka hladká, pevná a pružná. Výsledky sú viditeľné už po prvom ošetrení.
Odporúčaný počet ošetrení je 1 až 2 krát do týždňa, cca 4 až 8 krát do mesiaca. Je vhodné tak pre ženy ako aj pre mužov.

BODYKA

Neinvazívna liposukcia, na tvarovanie tela a odstránenie celulitídy ultrazvukovými vlnami. Ide o odstraňovanie tuku bez skalpela a bolesti. Je to kavitačný prístroj, pričom dochádza k nenávratnej deštrukcii tukových buniek. Vysielaný ultrazvuk vytvára v tukovej vrstve mikrobublinky, ktoré pod vplyvom tlaku okolitého prostredia implodujú (zrútia sa) smerom do svojho stredu, čím uvoľnia energiu, ktorá trvalo rozruší stenu tukovej bunky, ktorá praskne a tuk vytečie do medzibunkového prostredia. Krvnými riečišťami sa následne vylučuje z tela.

Prístroj využíva patentovaný systém automatickej zmeny hĺbky prieniku ultrazvuku podľa hrúbky tukovej vrstvy, vďaka čomu je popálenie pokožky vylúčené. Hneď po ošetrení prístrojom Bodyka sa odporúča lymfodrenáž, ktorá zabezpečí vytečený tuk zo zničených buniek rýchlejšie odplaviť lymfatickým systémom. Výsledný efekt je viditeľný hneď po prvom ošetrení.
Ošetrenie sa vykonáva 1-krát do týždňa, pričom dĺžka jedného ošetrenia nesmie presiahnuť 40 minút.

Odporúčaný cyklus ošetrení je 5 až 8. Medzi jednotlivými ošetreniami sa odporúča vypiť denne cca 3 litre vody a C vitamín.

VÁKUOVÁ LYMFATICKÁ MASÁŽ TELA

Ide o anticelulitídnu vákuovú masáž prístrojom Vacuflex, na mobilizáciu tukov, formovanie postavy a spevnenie pokožky. Naštartuje lymfatický a krvný systému pre správne a zdravé fungovanie celého organizmu. Vákuová masáž patrí medzi najúčinnejšie metódy odstraňovania stavu stuhnutého svalstva. Táto metóda je založená na pôsobení podtlaku na podkožné tkanivá. Metóda je účinnejšia ako akýkoľvek druh reflexnej, či klasickej masáže.


Kozmetické účinky vákuovej lymfatickej masáže:
• mobilizácia tukových depozitov (zoštíhlenie a formovanie tela),
• zlepšenie toku lymfy,
• zlepšenie miestnej cirkulácie krvi,
• oživenie metabolizmu,
• zvýšenie príjmu kyslíka bunkami,
• stimulácia imunitného systému,
• stimulácia vnútorných orgánov cez reflexné zóny,
• uvoľnenie svalových kŕčov, spazmov, eliminácia strií.

Ošetrenie je celoročné a môže sa použiť aj v kombinácii s inými prístrojmi ako je BODYKA na tvarovanie tela.

IPL – PLW (Intense Pulsed Light – Pulsed Light Water)

V tomto prístroji IPL (Intenzívne pulzné svetlo) sa využíva patentovaná technológia HPPL (High Power Pulsed Light) spolu s výkonným systémom chladenia s dvakrát destilovanou vodou, čo umožňuje maximálnu bezpečnosť a rýchlu účinnosť. Je výsledkom neustáleho vývoja a inovácii v oblasti využitia pulzného svetla. Technológia intenzívneho pulzného svetla sa používa  na ošetrenie takmer celého tela. Veľkou prednosťou tejto metódy je vysoká účinnosť a bezpečnosť použitia prístroja.
Všetky IPL ošetrenia vyžadujú viac sedení cca od 3 až 10, podľa závažnosti ošetrovanej oblasti.

Účinky IPL
– omladzuje starnúcu a slnkom poškodenú kožu,
– vyhladzuje jemné vrásky,
– redukuje rozšírené cievky,
– zlepšuje pružnosť kože,
– zjednocuje farebný tón pokožky,
– odstraňuje začervenanie pokožky.
– lieči akné,
– zjemňuje jazvy,
– trvale eliminuje a odstraňuje nežiadúce ochlpenie.

IPL ošetrenia:
• 3D fotoomladenie,
• trvalá fotoepilácia,
• pigmentové škvrny (hyperpigmentácia),
• cievky,
• akné.

 3D Fotoomladenie – Fotorejuvenizácia

Predstavuje bezpečné a bezbolestné ošetrenie pleti, ktoré dokáže pokožku regenerovať a omladiť. Fotoomladenie je v súčasnosti najúspešnejšia neinvazívna metóda bez použitia chirurgického zákroku na omladenie a regeneráciu pokožky. Svetelná energia IPL (Intenzívne Pulzné Svetlo) preniká hlboko do kože a navodzuje novotvorbu kolagénu. Pôvodný kožný kolagén, ktorý bol tepelným šokom poškodený, postupne sa nahrádza novo vytvoreným kvalitným kolagénom. To vedie k zväčšeniu objemu a počtu kolagénových vlákien a následne k vypnutiu pokožky. Aplikáciou IPL sa vrásky zredukujú, spevnia sa kontúry tváre a dochádza k farebnému zjednoteniu pleti, eliminácii drobných cievok a k stiahnutiu rozšírených
pórov.
Na dosiahnutie optimálnej rejuvenizácie pokožky sa aplikácia IPL odporúča minimálne 2 krát do roka a to na jar a na jeseň. Odporúčaný počet ošetrení pri jednej kúre je 6 až 8 krát v 2 až 3 týždňových intervaloch. Touto metódou môže byť ošetrená najmä tvár, krk, dekolt, resp. akákoľvek časť ľudského tela.

Je vhodná ako pre ženy, tak i pre mužov.

Trvalá fotoepilácia

Epilácia s prístrojom IPL – PLW prebieha na základe záblesku IPL (Intenzívneho pulzného svetla), ktoré sa transformuje na teplo, ktoré prechádza cez pokožku a zasahuje vlasový korienok (folikul). Zároveň ho tým oslabuje a zatavuje cievky, ktoré vyživujú samotný vlasový korienok a tým dochádza k jeho zničeniu. Využitím pulzného svetla dosiahneme vyššiu úspešnosť odstránenia korienkov chĺpku, a tým dosiahneme požadovaný efekt trvalého odstránenia chĺpkov. Takýmto spôsobom sa dosahuje zredukovanie ich rastu po každom jednom ošetrení.
Metóda je vhodná na ošetrenie každej časti ľudského tela.

Pigmentové škvrny – Hyperpigmentácia

 

Pigmentová škvrna je miesto na koži, kde sa vyskytuje priveľa kožného pigmentu – melanínu. To znamená, že kožný pigment sa na postihnutom mieste sústredil a vytvoril pigmentovú škvrnu. Takéto škvrny sa najčastejšie vyskytujú na miestach, ktoré nie sú chránené pred slnečným žiarením, napr. na tvári, na rukách, na chrbte, či v oblasti dekoltu. V takomto prípade sa vznik tmavých pigmentových škvŕn označuje ako hyperpigmentácia. Cielený impulz IPL svetla prehrieva pigmentové škvrny a tým ich následne eliminuje a odstraňuje.
Metóda je vhodná na ošetrenie každej časti tela.

IPL Cievky – teleangiektázia (rozšírené cievky)

IPL je spoľahlivý a účinný prístroj na rozšírené cievky a iné cievne poruchy. Svetlo, ktoré prenikne do hĺbky potrebnej na odstránenie rozšírenej cievky, prehreje ošetrovanú cievku natoľko, až sa poškodí a rozpadne sa. Niektoré cievky zmiznú hneď, selektívne poškodené cievky sa rozpadávajú a absorbujú počas niekoľkých dní, až sa postupne stratia. S prístrojom IPL je možné ošetrovať rozšírené cievky na tvári až do priemeru 1 mm. Celková úspešnosť závisí od hĺbky položenia cievky a od množstva a veľkosti cievok.
Metóda je vhodná na ošetrenie hlavne na tvári.

Akné

Intenzívne pulzné svetlo je technológiou najnovšej generácie, ktorá je určená na terapeutickú a alternatívnu liečbu problémov aj s akné. Aktívny mechanizmus je založený na presnom pôsobení svetelného lúča vysielanom prostredníctvom IPL. Nasvietením IPL svetlom dochádza k jej postupnému rozkladu a ukončeniu zápalového procesu.
Metóda je vhodná na ošetrenie akné tak pre ženy, ako i pre mužov.